Civil szervezet

NGO piacon Prágában

Nagy Kata részt vett a csehországi Forum 2000 által 2019. április 10-én Prágában rendezett, több mint 200 civil szervezet bemutatkozására alkalmat adó „NGO Market 2019” találkozón. Az egész napos program keretében szervezett „Nemzetközi együttműködés a civil szektorban: előnyök és kihívások” című, a V4 országok civil szektorának aktuális kérdéseivel foglalkozó szakértői panelben a magyar sajátosságokról beszélt. A rendezvény teljes programja elérhető itt.

A korrupció ellen

A MET csatlakozott a Civilizáció 2018. február 7-én megjelent kezdeményezéséhez, amely a korrupció magyarországi visszaszorítását célozza. A kezdeményezés alapján elkészült a Transparency International szakértői háttértanulmánya, amely konkrét javaslatokat tartalmaz a korrupció csökkentésére, a legfontosabb javaslatokat 12 pontban összefoglalva.

Nyílt levél

A Magyarországi Európa Társaság kezdeményezésére civil szervezetek fordultak az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatala igazgatójához, Sólrún Gísladóttirhoz 2018. január 28-án, kérve az EBESZ választási megfigyelői missziójának jelentős mértékű kiterjesztését a magyarországi általános választásokon.

Közöm?

A civil szervezeteket ért kormányzati támadások ellen alakult Civilizáció tömörülés Debrecenben tartott rendezvényén hazai civil szervezet, köztük a Magyarországi Európa Társaság „villámprezentációk” segítségével mutatta be tevékenységét 2017. október 26-án. Kocsis Györgyi arra ösztönözte a többségében fiatal közönséget, hogy maguk is hozzanak létre az európai egység eszméjéért kiálló, az európai integráció értékeit védő helyi közösségeket.

Illiberális állam Európa szívében

A Magyarországi Európa Társaság támogató szervezetként 2017. október 18-án aláírta azt az összeállítást, amelyben öt civil szervezet - az Eötvös Károly Intézet, a K-Monitor, a Mérték Médiaelemző Műhely, a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért - elemezte a magyar politikai rendszer működését.

Civil szervezetek konzultációja

2017. október 17-én az Eötvös Károly Intézet a Budapesti Goethe Intézettel közösen műhely-beszélgetést szervezett a civil társadalom felelősségéről és lehetőségeiről az európai értékek védelmében, amelyen Bayer Judit képviselte a MET-et. Mit tehetnek a civilek az uniós szerződés 2. cikkében deklarált közös értékek biztosításáért, számon kérhetik-e megvalósulásukat az európai intézményeken, illetve saját kormányaikon?

A tiltakozás folytatódik

2017. szeptember 12-én a MET harminc másik magyar civil szervezettel közösen aláírta azt a közös nyilatkozatot, amelyben felhívták az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet figyelmét a magyarországi civil társadalom szűkülő mozgásterére és az emberi jogi szervezetek munkájának kormányzati akadályozására.

Feliratkozás Civil szervezet csatornájára