Európa napi vitadélután
Uszkiewicz Erik részt vett a budapesti Francia Nagykövetség és a Francia Intézet 2022. május 9-i Európa napi konferenciáján.
Uszkiewicz Erik részt vett a budapesti Francia Nagykövetség és a Francia Intézet 2022. május 9-i Európa napi konferenciáján.
A Magyarországi Európa Társaság részt vett az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének (FRA) kérdőíves kutatásában, amelyben arra keresik a választ, hogy az Európai Unió tagországaiban működő civil szervezetek miként birkóztak meg a 2020-as év különleges nehézségeivel.
Nagy Kata részt vett a csehországi Forum 2000 által 2019. április 10-én Prágában rendezett, több mint 200 civil szervezet bemutatkozására alkalmat adó „NGO Market 2019” találkozón. Az egész napos program keretében szervezett „Nemzetközi együttműködés a civil szektorban: előnyök és kihívások” című, a V4 országok civil szektorának aktuális kérdéseivel foglalkozó szakértői panelben a magyar sajátosságokról beszélt. A rendezvény teljes programja elérhető itt.
2019. február 25. és március 1. között Bársony Fanni részt vett a lengyel Fundacja Edukacja dla Demokracji által szervezett varsói és lublini tapasztalatcserén. A civil szervezetek találkozóján a lengyel, magyar, cseh és szlovák résztvevők megvitatták, hogyan birkózhatnak meg a térségben rájuk nehezedő politikai nyomással.
A Magyarországi Európa Társaság több civil szervezettel együtt tiltakozott a Stop! feliratú uszító plakátok ellen 2018. április elején, amelyeket Magyarország kormánya helyeztetett el a francia cég hirdetőfelületein.
A MET csatlakozott a Civilizáció 2018. február 7-én megjelent kezdeményezéséhez, amely a korrupció magyarországi visszaszorítását célozza. A kezdeményezés alapján elkészült a Transparency International szakértői háttértanulmánya, amely konkrét javaslatokat tartalmaz a korrupció csökkentésére, a legfontosabb javaslatokat 12 pontban összefoglalva.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult közösen felülvizsgálatért 2018. január 29-én tizennégy civil szervezet, köztük a MET, kérve a bíróságot, állapítsa meg, hogy a "külföldről érkező támogatásokra" hivatkozó civil-ellenes törvény alapjogokat sért. A magyar Alkotmánybíróság hónapok óta nem tárgyalta beadványukat.
A Magyarországi Európa Társaság kezdeményezésére civil szervezetek fordultak az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatala igazgatójához, Sólrún Gísladóttirhoz 2018. január 28-án, kérve az EBESZ választási megfigyelői missziójának jelentős mértékű kiterjesztését a magyarországi általános választásokon.
Január 19-én közös sajtótájékoztatón a Magyarországi Európa Társaság tiltakozott a kormány "Stop Soros!" törvénytervezete ellen, amellyel újabb menekültellenes kampány keretében tovább nehezítenék a civil szervezetek működését.
A civil szervezeteket ért kormányzati támadások ellen alakult Civilizáció tömörülés Debrecenben tartott rendezvényén hazai civil szervezet, köztük a Magyarországi Európa Társaság „villámprezentációk” segítségével mutatta be tevékenységét 2017. október 26-án. Kocsis Györgyi arra ösztönözte a többségében fiatal közönséget, hogy maguk is hozzanak létre az európai egység eszméjéért kiálló, az európai integráció értékeit védő helyi közösségeket.
A Magyarországi Európa Társaság támogató szervezetként 2017. október 18-án aláírta azt az összeállítást, amelyben öt civil szervezet - az Eötvös Károly Intézet, a K-Monitor, a Mérték Médiaelemző Műhely, a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért - elemezte a magyar politikai rendszer működését.
2017. október 17-én az Eötvös Károly Intézet a Budapesti Goethe Intézettel közösen műhely-beszélgetést szervezett a civil társadalom felelősségéről és lehetőségeiről az európai értékek védelmében, amelyen Bayer Judit képviselte a MET-et. Mit tehetnek a civilek az uniós szerződés 2. cikkében deklarált közös értékek biztosításáért, számon kérhetik-e megvalósulásukat az európai intézményeken, illetve saját kormányaikon?
Hegedűs István részt vett az Amnesty International főtitkárával, Salil Shetty-vel rendezett civil szervezeti találkozón a L'Office-ban 2017. október 12-én.
2017. szeptember 12-én a MET harminc másik magyar civil szervezettel közösen aláírta azt a közös nyilatkozatot, amelyben felhívták az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet figyelmét a magyarországi civil társadalom szűkülő mozgásterére és az emberi jogi szervezetek munkájának kormányzati akadályozására.
A Magyarországi Európa Társaság egyike volt a 2017. április 12-i budapesti demonstráció kezdeményezőinek, amelyet a civil szervezeteket megbélyegző törvényjavaslat ellen a Hősök terén tartottak.